<< Atpakaļ uz rakstiem

Pusmūža krīze - briesmas vai jaunas iespējas?

Pusmūža krīze parasti mūsu dzīvē ienāk ar neapmierinātību un nemieru. Mēs kļūstam vecāki, bērni izaug un aiziet no mājām, darba vidē ienāk jaunāki kolēģi, pilni ar entuziasmu un jaunām idejām. Astrologi zin - tā ir Urāna opozīcija, kurai tūlīt pa pēdām seko Saturna opozīcija.

Briesmas vai jaunas iespējas?

Tas ir atkarīgs no tā kā mēs uztveram pārmaiņas. Cilvēkiem, kam ļoti patīk drošība un stabilitāte, šis periods visdrīzāk asociēsies ar briesmām. Bet nereti arī šie cilvēki pēc krīzes atzīst - bija grūti, bet tas piespieda man mainīties un tagad esmu brīvāks un laimīgāks kā agrāk.

Mēs dzīvojam laikmetā, kad ārējās vērtības - sasniegumi, rezultāti un ienākumi daudziem šķiet svarīgāki par iekšējām vērtībām. Tas arī rada šo krīzi. Krīzi, kuras uzdevums ir likt mums ieraudzīt un apzināt mūsu iekšējās vērtības.

Kamēr ārējās vērtības un sasniegumi sniedz mums gandarījumu un prieku, mums bieži nav ne laika, ne gribēšanas skatīties uz iekšu. Mēs traucamies pa dzīvi cenšoties iekarot arvien jaunas un jaunas virsotnes.

Līdz vienā brīdī saprotam, ka tas vairs nenes gaidīto prieku. Ir māja, mašīna, ir ģimene, prestižs darbs un labi ienākumi... bet nav prieka. Daudzi sapņi ir pagaisuši, jo izrādījās, ka tie nav piepildāmi reālajā dzīvē. Vai vienkārši tiem neatlika laika. Tad mūs pārņem nemiers un mēs cenšamies atrast prieku tur, kur kur to varēja atrast agrāk - nopērkot kaut ko sen kārotu vai meklējot jaunas attiecības vai nomainot darbu. Diemžēl arī tas ne vienmēr palīdz.

Un tad ir laiks apstāties, apstāties lai palūkotos sevī. Lai saprastu, kas es īsti esmu un iemācītos atlikušo dzīves daļu nodzīvot saskaņā ar sevi un savām vērtībām. Un lai saprastu kā un kāpēc es pats, visbiežāk vecāku un apkārtējo iedvesmots, iekšējās vērtības esmu atstājis novārtā. Lai atvieglotu šo darbu pašam ar sevi ir vērts aiziet pie astrologa, jo natālā karte lieliski parāda, kas ir tās lietas, ko mēs neesam ielaiduši savā dzīvē.